Menu
SEPETİM

Dentsply SDR Plus Bulk Fill Flow Posterior Kompozit (Üniversal Bond ve Tabanca dahil)

Dentsply SDR Plus Bulk Fill Flow Posterior Kompozit (Üniversal Bond ve Tabanca dahil)
Dentsply SDR Plus Bulk Fill Flow Posterior Kompozit (Üniversal Bond ve Tabanca dahil)
-7 %
Dentsply SDR Plus Bulk Fill Flow Posterior Kompozit (Üniversal Bond ve Tabanca dahil)
Dentsply SDR Plus Bulk Fill Flow Posterior Kompozit (Üniversal Bond ve Tabanca dahil)
Dentsply SDR Plus Bulk Fill Flow Posterior Kompozit (Üniversal Bond ve Tabanca dahil)

Paylaş

 • SDR Posterior Bulk Fill Flowable Base, tek bileşenli, florür içeren, görünür ışıkla sertleşen, radyoopak reçine kompozit restoratif materyaldir. C
 • lass I ve II restorasyonlarda altlık olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 
 • SDR™ malzemesi, "akıcı" bir kompozitin tipik işleme özelliklerine sahiptir, ancak minimum polimerizasyon gerilimi ile 4 mm'lik artışlarla yerleştirilebilir. 
 • SDR™ malzemesi, hazırlanan kavite duvarlarına tam olarak uyum sağlamaya izin veren kendi kendini hizalama özelliğine sahiptir. 
 • Tek bir üniversal renkte mevcut olup, eksik oklüzal/yüz minesini değiştirmek için metakrilat bazlı üniversal/posterior kompozit ile kaplanacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Bu Setin içerisinde: 45*025 gr.SDR plus Kompül,( Üniversal renk ) 2,5 ml Prime&Bond Üniversal Bond, Tabanca ve yedek parçaları bulunmaktadır. 
 • Baryum-alumino-floro-borosilikat cam
 • Stronsiyum alümino-floro-silikat cam
 • Modifiye üretan dimetakrilat reçinesi
 • Etoksillenmiş Bisfenol A dimetakrilat (EBPADMA)
 • Trietilenglikol dimetakrilat (TEGDMA)
 • Camphorquinone (CQ) Fotobaşlatıcı
 • Bütillenmiş hidroksitoluen (BHT)
 • UV Sabitleyici
 • Titanyum dioksit
 • demir oksit pigmentleri

BELİRTEÇLER

SDR malzeme direkt restoratif:

 • Kavite sınıfı I ve II direkt restorasyonlarda taban
 • Direkt restoratif materyallerin altında astar – Sınıf II kutu astarı

Kontrendikasyonlar SDR™ malzemesi aşağıdakiler için kontrendikedir: • Metakrilat reçinelere karşı şiddetli alerjik reaksiyon öyküsü olan hastalarda kullanın.

Avantajlar 

 •  Gelişmiş Kimya ve harika Prosedürler
 •  Sınıf I ve II restorasyonlarda Bulk Fill tabanı 
 •  4 mm kürlenme derinliği 
 •  Kendinden Tesviye Taşıma 
 •  Geleneksel akışkanlara göre %60'a kadar daha az stres 
 •  radyoopak
 •  Tek bileşenli, florür içeren, görünür ışıkla sertleşen

Boşluk Hazırlama

 1. Kaviteyi, artık amalgam veya restoratif materyal kalmayacak şekilde hazırlayın
 2. Yüzeyi su spreyi ile durulayın ve hava spreyi ile dikkatlice kurulayın. Diş yapısını kurutmayın
 3. Boşluğu kontaminasyondan izole etmek için bir diş barajı veya pamuk rulolar kullanın.

Matrisin Yerleştirilmesi

Optimal proksimal temaslar için aşağıdakileri yapın:

 1. Bir matris (örn. AutoMatrix® matris sistemi veya Palodent matris sistemi) ve takoz yerleştirin. Matris bandının parlatılması teması ve konturu iyileştirecektir. Ön sıkıştırma/BiTine® halka yerleşimi önerilir
 2. Sınıf II kavitelerde çok yumuşak, ince bir matris bandı kullanılır.

Pulpa koruması, Diş Bakımı/Dentin Ön Tedavisi, Adeziv Uygulaması

Pulpa koruması, diş bakımı ve/veya adeziv uygulaması için adeziv üreticisinin talimatlarına bakın. Yüzeyler uygun şekilde işlendikten sonra, kirlenmemiş halde tutulmalıdır. Hemen SDR malzemesinin yerleştirilmesine geçin.

SDR malzemesinin dağıtılması

Önceden dozlanmış Compula® Tip, bir birim doz Compules® Tip ile metal kanül aplikatör Tip kombinasyonunu sağlar

 1. Compules® Tips Tabancasını önceden dozlanmış Compula Tip ile yükleyin. Compula® Tip'i Compules® Tips Silah namlusunun çentikli açıklığına yerleştirin. Önce Compula® Uçtaki bileziğin takıldığından emin olun. 5 2. Renkli kapağı Compula® Uçtan çıkarın. Compula® Uç, boşluğa doğru giriş açısını elde etmek için 360° döndürülebilir
 2. Malzemeyi yavaş ve sabit bir basınç kullanarak kavite preparasyonuna dağıtın. AŞIRI GÜÇ KULLANMAYIN.
 3. Kullanılmış Compula Ucu çıkarmak için, tutamağın en geniş konumuna açılmasına izin vererek Compules Tips Tabanca pistonunun tamamen geri çekildiğinden emin olun. Compula Ucu'nun ön ucuna aşağı doğru bir hareket uygulayın ve çıkarın.

SDR malzemesinin yerleştirilmesi

Not: SDR™ malzemesi boşluk şekline uyacak şekilde tasarlandığından, seçilen matris sistemi ile uygun temas alanları oluşturulmalıdır. Malzeme matris bandını germez. Gerekirse, ışıkla sertleştirme öncesinde ve/veya sırasında bir kondansatör veya bilyalı parlatıcı gibi uygun bir el aletiyle matris bandını manuel olarak genişletin

 1. Yavaş, sabit basınç kullanarak SDR™ malzemesini Compula Ucundan doğrudan preparasyon bölgesine/diş yüzeyine dağıtın. Ucu kavite tabanına yakın tutarak kavitenin en derin kısmından dağıtmaya başlayın . Kavite dolduğunda Ucu kademeli olarak geri çekin . Hava sıkışmasını en aza indirmek için dağıtma sırasında Ucu dağıtılan malzemeden çıkarmaktan kaçının. Dağıtım tamamlandığında, ameliyat alanından çekilirken Ucu boşluk duvarına doğru silin
 2. Dağıtılan SDR malzemesi birkaç saniye içinde kendiliğinden düzleşecek ve el aletleriyle daha fazla manipülasyon ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Oklüzal marjinlerde aşırı doldurma veya fazlalık olması durumunda, fazlalığı gidermek için artık yapışkanla ıslatılmış floklu bir aplikatör Ucu kullanın. Herhangi bir görünür hava kabarcığı, sertleşmeden önce temiz, keskin bir kaşifle delinmelidir.
 3. Bulk Fill Base malzemesi olarak kullanıldığında çoğu kavite, oklüzal kavosyüzeyden 2 mm kısa olan kaviteyi doldurmak için gerektiğinde 4 mm'ye kadar tek bir toplu artışla doldurulabilir. Daha derin hazırlıklarda, malzemeyi 4 mm'lik artışlarla yerleştirin ve her artışta iyice ışıkla sertleştirin
 4. Alternatif olarak, SDR™ materyali, açıkta kalan dentin üzerinde geleneksel bir "akıcı" astar olarak ince bir tabaka halinde yerleştirilebilir.

Kürlenme SDR malzemesi, 4 mm derinliğe/kalınlığa kadar artışlarla kürlenecek şekilde tasarlanmıştır

 • Restorasyon yüzeyinin her alanını kamforkinon (CQ) başlatıcı, yani 470 nm içeren spektral çıktı içeren malzemeleri kürlemek için tasarlanmış uygun bir görünür ışıkla sertleştirme ünitesiyle ışıkla sertleştirin. Minimum ışık çıkışı, en az 20 saniye boyunca en az 550 mW/cm2 maruz kalma olmalıdır. Uyumluluk ve kürleme tavsiyeleri için kürleme lambası üreticisinin tavsiyelerine bakın.

tamamlama

 1. Üreticinin talimatlarına uygun olarak metakrilat bazlı üniversal/posterior restoratif materyal kullanarak restorasyonu tamamlamak için hemen ilerleyin.

Kullanım talimatları.

Teknik İpucu: Çoğu uygulamada, oklüzal restoratif materyalin vücut rengi en iyi estetik sonucu sağlar. Çok lekeli dentin durumunda, opak bir gölgenin kullanılması gerekebilir. Kürlenmiş yüzeyi veya açıkta kalan yapıştırıcıyı rahatsız etmeyin veya kirlenmesine izin vermeyin. Kontaminasyon meydana gelirse, yapıştırıcının yeniden uygulanması için yapıştırıcı üreticisinin talimatlarına uyun. Yüzeyler bozulmadan kalırsa, artımlar arasında ek yapıştırıcı uygulaması ne gerekli ne de tavsiye edilir.

 1. Kürlenmiş SDR™ malzemesinin şekillendirilmesi, bitirilmesi ve/veya parlatılması gerekiyorsa, üreticinin Kullanım Talimatlarını izleyerek geleneksel döner cihazları kullanın.
 • Bu Setin içerisinde: 45*025 gr.SDR plus Kompül,( Üniversal renk ) 2,5 ml Prime&Bond Üniversal Bond, Tabanca ve yedek parçaları bulunmaktadır.
 • Siparişlerinizde Memnun kalmadığınız, ürün tercih değişiklikleriniz veya firmamız tarafından gönderilebilecek yanlış ürün değişiklileri nedeni ile veya diğer sebeblerden dolayı ürün iade işlemleriniz için ARAS KARGO firması ile BARIŞ DENTAL-ÖMER ÖZDEMİR adına 1932248851433 nolu Aras kargo anlaşma numaramız üzerinden iade işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • İşlem Esnasında Adres sorulduğunda BARIŞ DENTAL Firma adresimiz: Mollagürani Mahallesi Karakoyunlu Sokak No: 12-2 Fındıkzade Fatih-İSTANBUL adresini verebilirsiniz. İletişim :0553 674 82 11
 • Kargo İade Ücreti: İade Kargolarınız Sizden kaynaklı hatalı durumlarda kargo ödemesi size aittir. Firmamızdan kaynaklı durumlarda Kargoyu firmamız adına ücret alıcı olacak şekilde  gönderebilirsiniz.
 • Ürün İade Ücret işlemi: İade Kargolarınız firmamıza ulaştıktan sonra İade nedeni belirleme işlemi tamamlanır. iade ettiğiniz ürünün ücretini 5 iş günü içerisinde sizden talep edilecek iban üzerinden ödeme gönderilecektir. Talebiniz üzerine bu iade ücret Dental Cepte Kredisi olarak hesabınıza yansıtılabilir. 
 • Dental Cepte üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürün değişimleri yukarıda belirtilen iade işlemlerini uygulayarak, istediğiniz ürün ile değişim sağlanır, eğer fiyat farkı çıkarsa eksi yada artı yöndeki farkları iletişim halinde olarak tarafınıza sunulur, onayladığınız ürünler adresinize gönderilir.
 • Sizden kaynaklı durumlarda nakliye bedelleri yukarıda belirtildiği gibi kargo iade işlemlerine göre uygulanır.
 • Ürün değiştirme işlemleri esnasında profosyonel ekibimiz sizlere yardımcı olacaklardır.
 • Dental Cepte Üzerinden vermiş olduğunuz siparişler 24 saat içerisinde (Tatil günleri ve kargo çalışma süreleri hariç) kargoya teslim edilir.  Bulunduğunuz ile bağlı olarak 3 gün içerisinde teslim edilir. Kargo takip sürecinizi sipariş durumu kısmından takip edebilirsiniz.
Tüm ürünler için alışverişlerinizde Kargo Bedeli sabit fiyat olarak 45TL (Zamanla değişebilir) olarak size yansımaktadır. Kargo DS, BOY ve Ağırlıklara göre Çıkacak kargo maliyet farkları firmamıza aittir. sizden ekstra ücret talep edilmez
Dentoon Tabla Örtüsü Ölçü: 30*40 100 lük Paket
YENİ GELDİ -18 %
Dentoon dental tabla örtüsüÖlçüleri:30*40 tır.Rengi Beyazdır.Altı Lamine kaplı, üstü kağıt/kumaştırTek kullanımlıktır.100 adet çıkmaktadır...
Cerrahi İmplant Örtüsü - İmplant Seti Cerrahi İmplant Örtüsü - İmplant Seti
YENİ GELDİ -21 %
Cerrahi İmplant Seti, Cerrahi İmplant Örtüsü, Cerrahi İmplant Örtü setiCerrahi İmplant seti, hazır steril edilmiş şekilde diş hekimlerinin kullanımına..
Plak Kutusu - 1 Adet
YENİ GELDİ -19 %
Plak kutusu, gece plağı kutusuRenkli ve kalitelidir.1 Adet Fiyatıdır.İstediğiniz renkler için sipariş alt kısmına yazbailirsiniz...
Dental Rulo Pamuk 500 lük Paket
YENİ GELDİ -31 %
Dental Rulo Pamuk 500 lük Paket2 Numaradır.Yüksek emiş gücüne rağmen sertliğini korumaktadır.Kalitesi Yüksek fiyatı Uygun Yazılmıştır...
Denco Kanal Eğesi-K FİLES 25 mm Denco Kanal Eğesi-K FİLES 25 mm
YENİ GELDİ -24 %
Denco Kanal eğesi K files  Serisi6 lı Paketlemedir.Stenli Stell (çelik)  üründür.Otoklava girebilir.Öğrenciler ve diş hekimleri için ideal b..
Protez Kutusu -1 Adet Protez Kutusu -1 Adet
YENİ GELDİ -22 %
Protez Kutusu, Diş Protez kutusu, dental protez kutusu,Renkli ve kalitelidir.1 Adet Fiyatıdır.İstediğiniz renkler için sipariş alt kısmına yazabilirsi..
Cerrahi Non Steril Önlük 5 li Paket Cerrahi Non Steril Önlük 5 li Paket
YENİ GELDİ -15 %
Cerrahi Non Steril Diş Hekimliği Önlüğü, Mavi, siyah, beyaz,DOKULU ELBİSEDokunmamış kumaşlar, iyi nem kontrolü ile bilinirler. Sağlık çalışanları..
Buz Jel- 1 Adet
YENİ GELDİ -25 %
Soğuk Kompresör için Buz Jelİçerdiği jel formülü soğukluğunu/sıcaklığını uzun süre muhafaza etmesini sağlar.soğuk - Sıcak jel kompres, soğuk ve sıcak ..
Jetocain Anestezi
YENİ GELDİ -6 %
Jetokain Ampul (20'li)Terminal anestezide 1ml, bölgesel anestezide 1,5 2ml ve cerrahi girişimlerde 3-5ml uygulanır. Gerek terminal ve gerekse regional..
Sanus Hasta Önlüğü 1 Adet - Beyaz
YENİ GELDİ -17 %
Dişçiler için rulo hasta önlüğü80 lik rulo pakettir.Kolay koparılabilir. ve boyun bağcıklıdır.Laminelidir ve su geçirmez.Beyaz renktedir.Farklı renkle..
One Plus Mavi Nitril Pudrasız Muayene Eldiven One Plus Mavi Nitril Pudrasız Muayene Eldiven
-13 %
One Plus Mavi Nitril Pudrasız Eldiven  Tek kullanımlık pudrasız eldiven.Paket içerisinde 100 adet mavi eldiven bulunmaktadır.Polie..
Dentoon Tabla Örtüsü Ölçü:24*30
-14 %
Dentoon dental tabla örtüsüÖlçüleri:24*30 dur.Rengi Beyazdır.Altı Lamine kaplı, üstü kağıt/kumaştırTek kullanımlıktır.100 adet çıkmaktadır...
Mumu Plus Nitril Muayne Eldiveni- 1Adet Mumu Plus Nitril Muayne Eldiveni- 1Adet
-13 %
Ebruli Pudrasız Nitril Eldiven Mavi Tek kullanımlık pudrasız eldiven.Paket içerisinde 100 adet mavi eldiven bulunmaktadır.Polietilen ( ..
Ultracain Ds Fort Anestezi Ampül-20 lik Paket
-8 %
Ultracain Ds Fort Ampül-20 lik PaketDiş Hekimleri ve Sağlık kurumları HARİCİ SATILAMAZ..
Broche Latex Pudralı Muayne Eldiveni 1 ADET
-18 %
Tek kullanımlık muayene eldiveni.Kutu İçeriği: 100 Adet (50 çift)Latex dirPudralıParmak uçları tekstürize (hafif pütürlü)Farklı renklerde; Mavi, ..
Dentoon Hasta Önlüğü 80li Rulo (Ebat: 50*60)
-13 %
Yüksek Kaliteli Beyaz Renk rulo hasta önlüğüDişçiler için rulo hasta önlüğü80 lik rulo pakettir.Kolay koparılabilir. ve boyun bağcıklıdır.Laminelidir ..
Tpc Aplikatör Bond Fırçası-100 lük Paket
-21 %
Tpc Dental Bond Fırçası 100 lük PaketBeyaz-Pembe-Mavi-sarı-yeşil-Turuncu Renk Seçebilirsiniz.Kalitesi Güzeldir...
Doğsan İpek/silk Sütur 3/0 18 3/8 Keskin(Δ),75cm 12 Ad/PK. Doğsan İpek/silk Sütur 3/0 18 3/8 Keskin(Δ),75cm 12 Ad/PK.
-29 %
Doğsan İpek/Silk Sütur 3/0 18 3/8 Keskin(Δ),75cm    Doğsan İpek/Silk Sütür- İplerinin Genel ÖzellikleriBombyx Mori türü ipek böceğinden imal..
Meta Biomed Gutta Percha -Açısız
-24 %
Kolay ve hızlı tanımlama için özel olarak renklendirilmiştir.ISO aksesuarölçümlerine uygundur.X-Ray’de kolayca görülebilir.Gama ışınlarıyla sterilize ..
One Plus Beyaz Latex Pudrasız Muayene Eldiven One Plus Beyaz Latex Pudrasız Muayene Eldiven
-17 %
One Plus Beyaz Latex Pudrasız Muayene EldivenDoğal kauçuktan imal edilmiştir.Non Sterildir.Pudrasız yapısı sayesinde alerjisi azaltılmıştır.Polimer ka..
Mumu Plus Pudrasız Latex Eldiven Mumu Plus Pudrasız Latex Eldiven
Stoklar Tükendi Stoklar Tükendi
Doğal kauçuktan imal edilmiştir.Non Sterildir.Pudrasız yapısı sayesinde alerjisi azaltılmıştır.Polimer kaplanarak pudrasız hale getirilmiş, ele giyilm..