Menu
SEPETİM
Seçili Markalarda DEV İndirim

Kulzer Charisma Smart Kompozit

Kulzer Charisma Smart Kompozit
Kulzer Charisma Smart Kompozit
Kulzer Charisma Smart Kompozit
-27 %
Kulzer Charisma Smart Kompozit
Kulzer Charisma Smart Kompozit
Kulzer Charisma Smart Kompozit
Kulzer Charisma Smart Kompozit

Paylaş

Renk sabitleyici teknolojisinden ve kolay parlatılabilirliğinden yararlanın:

 • Bu özellikler, uzun vadede kompozit restorasyonların boyanmasını önler ve böylece az çabayla doğal sonuçlar elde edilmesini sağlar. Üstelik, iş akışınıza ikna edici bir kolaylık getiriyorlar.

Kolay kullanım özellikleri ve canlı tonları ile konforlu:

 • Kompozit, çok değerli doğal günlük restorasyonlar için basit tek tonlu katmanlama tekniklerini kolaylaştırır. Mükemmel kullanım ve modelleme özellikleri, kompozit teknolojisindeki uzun yıllara dayanan deneyimimizden kaynaklanmaktadır. Kısacası, Charisma Smart, doğal günlük restorasyonlar için akıllı bir yol sağlar.

Charisma Smart , ışıkla sertleşen, radyo opak bir mikron altı hibrit kompozittir (Microglass®) . Adezivle yapıştırılmış, diş rengindeki restorasyonlar için endikedir. Ön ve arka uygulamalar için uygundur.

Diş Materyalleri Bisfenol-A'dan yapılmamıştır.

 

BELİRTEÇLER:

 • Sınıf I – V kavitelerin doğrudan restorasyonu (GV Black'e göre)
 • Dişlerin şekil düzeltmeleri (yani diastemalar, dişlerde doğuştan gelen kusurlar vb.)
 • Travma veya periodontal hastalık nedeniyle gevşemiş dişlerin splintlenmesi
 • Süt dişlerinin restorasyonu
 • Porselen, kompozit onarımları (yeterli bir onarım sistemi ile birlikte)

KOMPOZİSYON:

Charisma Smart, bir BIS-GMA matrisine dayalıdır ve parçacık boyutu 0,005 – 10 μm olan hacimce yaklaşık %59 dolgu maddesi içerir: Baryum Alüminyum Florür cam, yüksek oranda dağılan silikon dioksit

Işık şiddeti

LED sertleştirme ışığı Kulzer Translux® ışıkla sertleştirme ünitesi veya diğer herhangi bir mavi ışık ünitesi (dalga boyu maksimum 460 – 470 nm; ışık çıkışı 1550 – 550 mW/cm²)

 
Charisma Smart Shades: Translux® için önerilen kürlenme süresi ve maksimum katman kalınlığı
gölgelerİyileşme süresiKalınlık
Evrensel: A1, A2, A3, A3.5, B1, B220'ler2 mm
Opak: Dentin40'lar2 mm

Talimatlar:

 • Yukarıda belirtilen ışıkla sertleşme süreleri, önerilen minimum sürelerdir ve malzemenin optimal restorasyon kalitesi ve fiziksel özelliklerini elde etmek için azaltılmamalıdır.
 • Büyük restorasyonlar veya restorasyonların tamamlanması için uzun zaman gerektiren restorasyonlar yapılırken , kompozitin erken sertleşmesini önlemek için baş üstü çalışma lambaları geçici olarak kapatılmalı veya çalışma alanından uzaklaştırılmalıdır. 
 • Malzeme şırıngadan uygulandıktan sonra israfı önlemek için, pistonu çeyrek tur çevirerek iç basıncı boşaltın.
 • Her kullanımdan sonra şırınganın kapağını kapatın.

Depolamak:

direkt güneş ışığından uzak tutun. 25°C'nin (77°F) üzerinde saklamayın . Malzemeyi son kullanma tarihinden sonra kullanmayın. Lütfen ürünle ilgili tüm yazışmalarda parti numarasını ve son kullanma tarihini belirtin.

Kontrendikasyonlar:

 • Pulpaya yakın dentine uygulama (1 mm'den az)
 • Charisma Smart'ın bileşenlerinden herhangi birine karşı bilinen bir alerjiniz varsa kullanmayınız.
 • (Met)akrilat bileşiklerine karşı bilinen veya şüphelenilen alerji durumunda bu ürünün kullanımı kontrendikedir.

Yan etkiler:

Bu ürün veya bileşenlerinden biri özel durumlarda aşırı duyarlı reaksiyonlara neden olabilir. Şüphelenilirse, içerik maddeleri hakkında bilgi üreticiden alınabilir.

Önlemler:

1. Cilt ile temasından kaçının. Uygun koruyucu eldiven giyin. Cilt ile teması halinde derhal bol su ve sabunla yıkayınız. Cilt ile temasında hassasiyete neden olabilir.

2.Göz ile temasından kaçının. Göz ile teması halinde derhal ve bol su ile iyice yıkayınız ve bir göz doktoruna başvurunuz.

3. Pulpaya yakın derin kavite preparasyonları veya doğrudan pulpa maruziyeti durumunda, adeziv uygulamadan önce dentini veya ekspozürü bir cam iyonomer siman ile kaplanmış bir kalsiyum hidroksit liner ile lokal olarak örtün.

 • Restore edilen kavite preparasyonunun içinde veya çevresinde öjenol, timol veya fenol içeren malzemeler kullanmayın, çünkü bunlar Charisma Smart'ın düzgün şekilde sertleşmesini engelleyebilir. • Herhangi bir kontaminasyonu önlemek için şırıngalar için yeterli koruma kullanın. Kontaminasyondan sonra tekrar kullanmayın.

4. Kompozitler sadece oda sıcaklığına ulaşıldığında kullanılmalıdır.

 • 1 Adet Tek Tüp Kulzer Smart Kompozit.

KULLANIM TALİMATLARI:

Lastik örtüyü yerleştirmeden önce uygun bir gölge veya gölge kombinasyonu seçin.

Restorasyon uygulanmadan önce yüzey pomza veya florür içermeyen bir polisaj pastası ile temizlenmelidir. Malzemenin klinik olarak yerleştirilmesinde, şekillendirilmesinde ve şekillendirilmesinde, yapışmayan bir plastik, Teflon kaplı veya altın kaplama yerleştirme aleti ( Kulzer Plasmacoat Instrument gibi) tavsiye edilir.

Adım 1. Nem, kan ve tükürük ile kontaminasyonu önlemek için lastik örtü (örn. Ivory®) veya benzeri bir koruma kullanın.

Adım 2. Kaviteyi klinik kompozit uygulaması için genel kabul görmüş kurallara göre hazırlayın. Ardından boşluğu temizleyin ve kurulayın

Adım 3. Yeterli bir mine/dentin yapıştırıcısı ile diş yapısının ön tedavisi zorunludur (örn. Kulzer'den GLUMA® Bondings). Kavitenin köşelerinde fazlalık kalmadığından emin olun. Yapıştırıcı uygulandıktan sonra tükürük veya kanla kontaminasyonu önleyin. Akışkan bir kompozit malzemenin (örn. Charisma® Flowables) kullanılması, pürüzsüz bir boşluklu zemin oluşturulmasına olanak tanır ve dolgu malzemesinin adaptasyonunu kolaylaştırır.

Adım 4. Charisma Smart restoratif materyali ince tabakalar halinde (maks. 2 mm) uygulayın ve diş yüzeyine veya kavite duvarlarına dikkatlice adapte edin. (Alttaki dişte veya yüzeyin restore edilmesinde ciddi renk değişikliği olması durumunda, önce ince bir Charisma Smart opak gölgesi “Dentine” kullanarak bunu maskelemek gerekebilir)

Adım 5. Charisma Smart'ı ince katmanlar halinde polimerize edin (maks. 2 mm)

Kulzer Translux® ışıkla sertleştirme ünitesi veya diğer herhangi bir mavi ışık ünitesi gibi LED sertleştirme ışığı (dalga boyu maksimum 460 – 470 nm; ışık çıkışı 1550 – 550 mW/cm²). Not- Polimerizasyon sırasında, restorasyonun yapım aşamasında dokunulmaması, kontamine edilmemesi veya çıkarılmaması gereken yüzeyde engellenmiş bir tabaka oluşur . Eklenen herhangi bir sonraki kompozit katman için kimyasal bağlantı görevi görür.

Adım 6. Bitirme ve cilalama.

Brüt finisaj için elmas frezler kullanın. İnce finisaj ve şekillendirme, en iyi şekilde ince taneli elmas taşlar ve çok oluklu karbür frezlerle gerçekleştirilir. Proksimal yüzeyler aşındırıcı şeritlerle kaplanabilir. Esnek silikon kauçuk parlatma noktaları, kaplar, diskler veya benzeri ile yüksek bir son cila elde edilebilir. Genel kompozit polisaj pastaları, istenirse polisaj fırçaları ve küçük polisaj çarkları ile uygulanabilir.

 • Siparişlerinizde Memnun kalmadığınız, ürün tercih değişiklikleriniz veya firmamız tarafından gönderilebilecek yanlış ürün değişiklileri nedeni ile veya diğer sebeblerden dolayı ürün iade işlemleriniz için ARAS KARGO firması ile BARIŞ DENTAL-ÖMER ÖZDEMİR adına 1932248851433 nolu Aras kargo anlaşma numaramız üzerinden iade işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • İşlem Esnasında Adres sorulduğunda BARIŞ DENTAL Firma adresimiz: Mollagürani Mahallesi Karakoyunlu Sokak No: 12-2 Fındıkzade Fatih-İSTANBUL adresini verebilirsiniz. İletişim :0553 674 82 11
 • Kargo İade Ücreti: İade Kargolarınız Sizden kaynaklı hatalı durumlarda kargo ödemesi size aittir. Firmamızdan kaynaklı durumlarda Kargoyu firmamız adına ücret alıcı olacak şekilde  gönderebilirsiniz.
 • Ürün İade Ücret işlemi: İade Kargolarınız firmamıza ulaştıktan sonra İade nedeni belirleme işlemi tamamlanır. iade ettiğiniz ürünün ücretini 5 iş günü içerisinde sizden talep edilecek iban üzerinden ödeme gönderilecektir. Talebiniz üzerine bu iade ücret Dental Cepte Kredisi olarak hesabınıza yansıtılabilir. 
 • Dental Cepte üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürün değişimleri yukarıda belirtilen iade işlemlerini uygulayarak, istediğiniz ürün ile değişim sağlanır, eğer fiyat farkı çıkarsa eksi yada artı yöndeki farkları iletişim halinde olarak tarafınıza sunulur, onayladığınız ürünler adresinize gönderilir.
 • Sizden kaynaklı durumlarda nakliye bedelleri yukarıda belirtildiği gibi kargo iade işlemlerine göre uygulanır.
 • Ürün değiştirme işlemleri esnasında profosyonel ekibimiz sizlere yardımcı olacaklardır.
 • Dental Cepte Üzerinden vermiş olduğunuz siparişler 24 saat içerisinde (Tatil günleri ve kargo çalışma süreleri hariç) kargoya teslim edilir.  Bulunduğunuz ile bağlı olarak 3 gün içerisinde teslim edilir. Kargo takip sürecinizi sipariş durumu kısmından takip edebilirsiniz.
Tüm ürünler için alışverişlerinizde Kargo Bedeli sabit fiyat olarak 45TL (Zamanla değişebilir) olarak size yansımaktadır. Kargo DS, BOY ve Ağırlıklara göre Çıkacak kargo maliyet farkları firmamıza aittir. sizden ekstra ücret talep edilmez

Mevcut Seçenekler: